ZAELEKTRYZOWANI w naszej szkole

Napięcie powierzchniowe, zabawy z helem i ciekłym azotem, nietypowe spalanie metanu, ogniotrwały papier, poduszkowiec, lornetki zmieniające percepcję – takie atrakcje czekały na naszych uczniów podczas tegorocznych warsztatów z grupą ZAELEKTRYZOWANI. W ramach tego niezwykłego spektaklu, dzieciaki obejrzały eksperymenty związane z fizyką, chemią i przyrodą.

Chemia i fizyka to nie tylko regułki książkowe, których trzeba się nauczyć, ale to także wiedza praktyczna, która może nam się przydać w życiu codziennym. Celem pokazu było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów szkoły.

Podczas tej niecodziennej lekcji nasi goście zaprezentowali widowiskowe eksperymenty i doświadczenia, a różne rekwizyty i substancje sprawiły że mogliśmy się poczuć jak w prawdziwym laboratorium. Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele radości i sprawdziły ich wiedzę – jak się okazało – naprawdę niemałą 

Dużą atrakcją dla naszych uczniów była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie i doświadczenia na własnej skórze zjawisk przyrody. Panowie z grupy ZAELEKTRYZOWANI przekazali nam trudną wiedzę z fizyki, chemii i przyrody z elementami humoru oraz zadbali o to, aby nikt na widowni się nie nudził. Co ważne, uczestnicy pokazu zwrócili uwagę na kwestie bezpieczeństwa przy samodzielnej próbie wykonywania doświadczeń – więc nie próbujcie tego sami bez pozwolenia Nauczycieli (w szkole) i Rodziców (w domu)