Tajemnicza skrzynia

26 października uczniowie kl. I-III wybrali się na przedstawienie profilaktyczne „Tajemnicza skrzynia”. Bohaterami spektaklu byli Wergilian, Pirko i Magda, którzy do kraju pełnego spokoju i szczęścia wprowadzili gniew, złość i kłamstwo. Skutki całego zamieszania oglądaliśmy na scenie. Dzieci miały szansę zobaczyć walkę dobra ze złem, obserwując tak różne emocje, zachowania i sytuacje, które na pewno nie raz były i ich udziałem. Sztuką największą było odróżnić dobro od zła i świadomie wybrać to pierwsze. Była to też dobra lekcja treningu umiejętności społecznych i zastępowania agresji. Udział w spektaklu sfinansowany był ze środków UG w Siennicy w ramach profilaktyki.

Kolejną tajemniczą niespodzianką była wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Przesympatyczne panie bibliotekarki oprowadziły nas po wielu ciekawych miejscach. Dzieci odwiedziły m.in.: czytelnię, gralnię, akwarium, kącik Pandy związany z logo biblioteki, zobaczyły również wystawę „Jubileusz 600-lecia Miasta Mińsk Mazowiecki”, a na koniec przeszły Aleją Gwiazd Literatury i zobaczyły, jak obsługiwać książkomat. To była bardzo ciekawa lekcja biblioteczna.
Ostatnią niespodzianką był Park im. Rodziny Dernałowiczów. Przepiękna jesienna pogoda pozwoliła dzieciom na wspaniałą zabawę i spacer.
To był bardzo udany, jesienny i pełen niespodzianek dzień zorganizowany przez Panie: Kamilę Gruba, Edytę Prasuła, Stelę Ciechańską i Martę Kołodziejczyk.