Święto Edukacji

Za nami wyjątkowe święto – Dzień Edukacji Narodowej. To wspaniały czas, ponieważ każdy z uczniów mógł podziękować nauczycielom za trud ich pracy. Życzenia składano indywidualnie oraz zbiorowo, a wszystkie miłe słowa powodowały uczucie wzruszenia wśród grona pedagogicznego.
W dniu poprzedzającym to ważne dla całej społeczności szkolnej święto, odbyła się uroczysta akademia, na której uczniowie z klasy V i VI przedstawili zabawny program artystyczny. Na początku, na scenie pojawiła się mistrzyni jogi – Sadu Babol o Babol, która stosując wyszukane metody relaksacyjne wprowadziła Grono Pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, a także zaproszonych gości w stan głębokiej relaksacji.
Później uczestnicy kursokonferencji wysłuchali zabawnych, zabarwionych nutką uczniowskiej szczerości opinii na temat codziennego życia i pracy w szkole. Aby przystępniej i bardziej obrazowo przedstawić nauczycielom szczegółowe opisy ich codziennych szkolnych zachowań , uczynni uczniowie w trakcie swojego wystąpienia rozdawali cukierki relaksacyjne i syropy prawdy, które tego dnia smakowały wyśmienicie.
Występ zakończono życzeniami od Samorządu Uczniowskiego oraz gromkim Sto lat zaśpiewanym przez uczniów w muzycznym prezencie dla wszystkich pracujących w szkole. Po artystycznych doznaniach Pani Dyrektor złożyła gronu pedagogicznemu oraz pracownikom administracji i obsługi serdeczne życzenia dalszych sukcesów w pracy zawodowej.
Uczniowie wręczyli słodkie i kolorowe prezenty, które były miłym akcentem tego spotkania. Zdjęcia wykonane podczas akademii, będą wspaniałą pamiątką z tej ważnej dla całej społeczności szkolnej październikowej uroczystości.
Tekst: Ilona Misior-Zadrożna