Dzień Patrona cz. 2

W Dniu Patrona naszej szkoły, pierwszoklasiści zostali przyjęci do braci PAZIÓW ZAWISZY CZARNEGO oraz uroczyście ślubowali na sztandar.
Na scenie wystąpili wraz ze starszymi paziami z kl. 2. Zaprezentowali różne swoje talenty, a egzaminował ich sam Zawiszy Czarny. Najpierw się przedstawili, zaśpiewali,
a potem jeszcze zatańczyli, no i musieli się wykazać wiedzą o naszym dzielnym Patronie.
Program artystyczny przygotowały Panie Stela Ciechańska, Katarzyna Niedźwiedzka
i Kamila Gruba.

Relacja:
07 października 2022 roku nasza sala gimnastyczna zmieniła się w rycerską tawernę.
W szkole pojawili się pierwszoklasiści, ich koledzy ze starszych klas, nauczyciele, Pani Dyrektor oraz rodzice, wszyscy ubrani w odświętne stroje. Wszystko po to, aby najmłodsi zostali oficjalnie pasowani na uczniów.

Zanim do tego doszło, Zawisza Czarny we własnej osobie sprawdził, czy pierwszoklasiści są gotowi, aby stać się paziami. Przyszli uczniowie poradzili sobie wyśmienicie że wszystkimi zadaniami: recytowali wierszyki, śpiewali piosenki oraz hymn szkoły, a także zaprezentowali taniec rycerski. Po egzaminie, który zdali śpiewająco (dosłownie), uczniowie klasy II powitali swoich młodszych kolegów w braci szkolnej, opowiedzieli co nie co o szkole oraz patronie i zapewnili, że mogą na nich liczyć.
Na koniec uroczyście przekazali „uczniowskie insygnia” (pelerynka, biret).

Następnie pierwszaki słowami roty ślubowania, przysięgli zostać wzorowymi uczniami. Po złożonej obietnicy Pani Dyrektor oficjalnie pasowała najmłodszych na paziów-uczniów symbolicznym mieczem.

Podczas całej uroczystości Zawisza Czarny bezustannie czuwał nad swoimi małymi rycerzami i damami dworu.

Po uroczystości na nowych uczniów czekały same niespodzianki, zaczynając od upominków, po sesję zdjęciową w Pałacu Żaków (gdzie kiedyś mieściła się nasza szkoła), kończąc na poczęstunku. Rodzice przygotowali z tej okazji same pyszności, ale żadna nie mogła przyćmić imiennego tortu.

Życzymy najmłodszym samych sukcesów na kolejne lata nauki!

Tekst: Katarzyna Niedźwiedzka