ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA ❤️

Na świecie jest wiele sławnych Misiów, jak Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Paddington, Miś Kolargol, itd. Zapewne nie ma też domu, w którym na półce czy łóżku nie siedziałby jakiś ukochany pluszowy miś!
25 listopada wszystkie misie świętują! Tego dnia obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA! Nasza szkoła również włączyła się w świętowanie tego sympatycznego dnia. W tym roku szkolnym w piątek 24 listopada odbyły się nietypowe lekcje, bo z udziałem pluszaków, które wcieliły się w role pilnych obserwatorów i rozwiązywały wspólnie z dziećmi zadania matematyczne, polonistyczne, śpiewały piosenki z dziećmi, a nawet brały udział w lekcji wychowania fizycznego.
Na świetlicy dzieci wykonały pracę plastyczną, której głównym bohaterem był właśnie miś, obejrzeliśmy bajkę „Przygody Misia Paddingtona” oraz „Maszę i niedźwiedzia”.
Każdy czasem chce się poczuć jak dziecko – akcja SU spotkała się z ogromnym odzewem ze strony uczniów i nauczycieli. Chociaż pluszowy miś ma już ponad sto lat cieszymy się, że jest z nami na dobre i złe. A zobaczyć ósmoklasistów z misiem pod rękę – bezcenne 🙂
Tekst: Dorota Pluta i Weronika Kowalska