Pokazy historyczne grupy PATRIOTIC

29 listopada gościliśmy w naszej szkole grupę historyczną „Patriotic”. Uczniowie wysłuchali opowieści o losach II Rzeczypospolitej podczas Kampanii Wrześniowej, o walkach obronnych Polski, przebiegu II Wojny Światowej. Ponadto zaprezentowane zostały polskie mundury wojskowe, repliki broni, ekwipunek i wyposażenie używane przez żołnierzy.
Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści i chętnie zgłaszali się do wyznaczonych zadań. Usłyszeli ciekawe opowieści historyczne, poznali fakty, ciekawostki i legendy związane z historią żołnierza polskiego od utraty niepodległości poprzez I wojnę światową aż do końca II wojny światowej.
Interesujące fakty i humorystyczne opowieści oraz wcielanie się w przydzielone przez Pana Przemka role, wszystko uatrakcyjnione przez stroje i mundury z epoki, to wszystko sprawiło, że uczniowie bardzo aktywnie spędzili czas podczas pokazów. Przyznajemy, że wielu z nich zaimponowało pozostałym dużą wiedzą, którą regularnie poszerzają również dzięki takim spotkaniom.
Na zakończenie każdy uczeń miał możliwość obejrzeć, dotknąć, a także przymierzyć mundury, hełmy i zapytać o wszystkie rekwizyty. Dużą radość sprawiło uczniom przymierzanie mundurów oraz trzymanie broni, jaką walczyli żołnierze. Była to kolejna lekcja historii, żywej historii dla naszych uczniów.
Dziękujemy organizatorom spotkania za kolejną edukacyjną niespodziankę! Szkoła to nie tylko sprawdziany i prace domowe, jak się niektórym wciąż wydaje! W październiku zorganizowane były pokazy eksperymentów fizycznych i chemicznych, w listopadzie – pokazy historyczne, a co będzie w grudniu? Dowiecie się już niebawem 🙂