ANDRZEJKI

Nareszcie! Długo oczekiwana dyskoteka andrzejkowa, a także dzień pełen wróżb i dobrej zabawy! Najmłodsi poprzebierani w ulubione postacie z kreskówek i baśni, roztańczony parkiet i mnóstwo smakołyków. Były zabawy i tańce integracyjne dla najmłodszych, przeplatane wróżbami i dobrymi życzeniami na przyszłość oraz dyskoteka andrzejkowa dla młodzieży. Wolontariusze SKC serwowali pyszne kanapki na ciepło, Samorząd Uczniowski zapraszał na smakowite ciasto i napoje, a Rada Rodziców na watę cukrową i popcorn.
Podziękowania za wspólną zabawę dla dzieci i młodzieży, a za opiekę i organizację imprezy dla wszystkich zaangażowanych nauczycieli oraz rodziców!
Przez cały tydzień dzieci przygotowywały się do tegorocznych andrzejek – zarówno na zajęciach lekcyjnych, jak i na świetlicy. Serce, które symbolizuje uczucia, buty pełne tajemnic, klucz do magicznych światów – każdy element miał swoje znaczenie i tworzył niepowtarzalną atmosferę. Czarownica wraz z jej magicznym kapeluszem dodawała odrobinę tajemniczości i niezwykłości całej zabawie.
Podczas tworzenia andrzejkowych ozdób i dekoracji dzieci doskonaliły swoje umiejętności manualne oraz rozwijały kreatywność. Prace wykonane na świetlicy szkolnej nie tylko pozwoliły poczuć atmosferę zbliżających się andrzejek, ale także zapewniły dzieciom ciekawą przygodę z sztuką i kreatywnością. Uczniowie bawili się doskonale, a ponadto uczyli się odkrywać piękno w prostych rzeczach i rozwijać swoje umiejętności artystyczne.
Tekst: Anna Duszczyk, Anna Michalik