Piękna Nasza Polska Cała (cz. 3)

103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczciliśmy tańcem, piosenką, a na finał – wzruszającą muzyczno-poetycką podróżą po naszym kraju. W trakcie akademii przedstawiona została prezentacja multimedialna nawiązująca do najpiękniejszych krain geograficznych w Polsce.
Młodzież z klasy VI zaprezentowała wiersze dotyczące każdej z krain, a publiczność miała przyjemność wysłuchać znanych kompozycji i ulubionych pieśni i piosenek Polaków, które historycznie nawiązywały do tego o czym mówili młodzi artyści.
I tak… Na scenie i w głośnikach królował zespół Mazowsze i „Piękna nasza Polska cała”, Mieczysław Fogg i „Piosenka o mojej Warszawie”, Czerwone Gitary i „ Wróćmy nad jeziora”, zespół ŚLĄSK i „Poszła Karolinka do Gogolina”, zespół „Małe Słowianki” – Lajkonik, a na finał spod samiuśkich Tater – Kapela Giewont „Hej góry, nasze góry”.
Szóstoklasiści zaprezentowali również swoje talenty mówiąc gwarą śląską (Remek) i góralską (Michał).
Kraina Kopernika i Smacznego Piernika też musiała się pokazać, bo przecież to miejsce odwiedziliśmy na ostatniej szkolnej wycieczce.
Autorami scenariusza były Panie Teresa Dydek i Milena Majkrzak, które wspólnie z chłopcami z kl. 6 i dziewczynkami z kl. 7 przygotowały tenże program artystyczny.