Piękna Nasza Polska Cała (cz. 2)

III Szkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej dla najmłodszych
To nasza nowa piękna tradycja – podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości nie może zabraknąć polskich akcentów muzycznych. Cieszymy się i my niepodległą, wolną Ojczyzną, którą wywalczyli dzielni polscy żołnierze, a radość tę chcieliśmy wyśpiewać słowami piosenek patriotycznych i harcerskich.
Przed publicznością wystąpili:
Piotr Chróst (kl. 1) – „Szara piechota”.
Magda Michalczyk (kl. 2) – „Uwierz Polsko”.
Maja Sobocińska (kl. 3) – „Opowiadaj mi Warszawo”
Maja Kwiatkowska (kl. 3) – „Czerwone maki na Monte Cassino”
Ala Biernat (kl. 3) – „Dziewczyna z granatem”
Kamila Święch (kl. 3) – „Białe róże”
Rozalia Broda (kl. 2) „Biały krzyż”
Ania Zwierz (kl. 2) – „Jak długo w sercach naszych”
Jury w składzie: p. Marta Kołodziejczyk, p. Aneta Matak i p. Hanna Hodzyńska, miało trudne zadanie, gdyż każdy z wykonawców włożył całe serce w swój występ, pokonał stres i dał z siebie wszystko. Ostatecznie nagrodzeni zostali:
1 miejsce – Kamila Święch
2 miejsce – Ala Biernat
3 miejsce – Ania Zwierz
Wyróżnienie – Rozalia Broda
Nagrodę Organizatora otrzymała Maja Kwiatkowska.
Nagrody główne ufundowała Rada Rodziców, a każdy wykonawca otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominki. Konferansjerami podczas koncertu byli Julia Guzowska i Wiktor Śluzek z kl. 8. I jak powiedzieli prowadzący koncert ósmoklasiści, ten żakowski Przegląd Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej był okazaniem przez nas szacunku dla wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego.
I taki hołd złożyły dziś dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, śpiewając pieśni, które odegrały w dziejach naszego narodu niezwykłą rolę.
Pomysłodawcą i organizatorem koncertu była p. Stela Ciechańska, a w przygotowaniu dzieci do występów pomogły p. Kamila Gruba i p. Edyta Prasuła oraz Rodzice.