Młodzi odkrywcy w CNK i NBP w Warszawie

Uczniowie klas IV- VII grudzień rozpoczęli od wizyty w Centrum Nauki Kopernik gdzie cuda techniki, nowoczesne urządzenia i wynalazki były na wyciągnięcie ręki.

Możliwość dotknięcia, obejrzenia i sprawdzenia wszystkiego osobiście była nie lada gratką dla młodych odkrywców. Później wszyscy wycieczkowicze zostali zaproszeni do tamtejszego planetarium na niezwykły pokaz rozgwieżdżonego nieba i film pt. „Jak powstała Ziemia?”

Po kosmicznych wrażeniach uczniowie odwiedzili jedno z najstaranniej pilnowanych miejsc w stolicy – Narodowy Bank Polski, a konkretnie Centrum Pieniądza, które jest jego częścią. Pod okiem wielu kamer i strażników młodzież mogła obejrzeć banknoty i monety z różnych okresów istnienia naszego państwa oraz wysłuchać historii związanych z powstaniem pieniędzy.

Wisienką na torcie okazała się wizyta w skarbcu gdzie można było zobaczyć, dotknąć, a nawet próbować podnieść prawdziwą sztabkę złota, która waży prawie 13 kilogramów!

Tekst: Ilona Misior-Zadrożna

Podziękowania dla organizatorów wyjazdu i opiekunów – p. Mileny Majkrzak i p. Doroty Pluta oraz p. Ilony Misior-Zadrożnej, p. Anny Krusiewicz i p. Anny Michalik. Oby jak najwięcej takich wyjazdów