Posterunkowy RYŚ zachęca dzieci do czytania

Posterunkowy RYŚ zachęca dzieci do czytania 
czyli… Jesienne spotkanie z książką.

Środa 30 listopada była pełna atrakcji. Wszystko za sprawą niespodzianki, którą dla dzieci z przedszkola, zerówki i klas I-III zorganizowały panie Stela Ciechańska, Hania Hodzyńska i Kasia Niedźwiedzka oraz specjalnych gości – policjantów z Komendy Powiatowej w Mińsku Mazowieckim i posterunkowego Rysia.

St. asp. Arkadiusz Wysocki i mł. asp. Tomasz Brzezek na zaproszenie żakowskich nauczycieli i dzieci przyjechali, żeby przenieść najmłodszych w świat literatury. Nasi goście specjalni przeczytali swoje ulubione utwory z dzieciństwa – baśń Oscara Wilde’a pt. „Olbrzym samolub” oraz baśń Hansa Christiana Andersena pt. „Dzikie łabędzie”.

Dzieci słuchały jak zaczarowane, a goście dokładali wszelkich starań żeby to spotkanie zapadło im w pamięć. Posterunkowy Ryś na ogół dba o bezpieczeństwo i pomaga policjantom uczyć dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Tym razem postanowił włączyć się w ważną misję promowania czytelnictwa wśród najmłodszych i w myśl akcji „Mała książka – wielki człowiek” wraz z policjantami KPP w Mińsku Maz. zachęcał dzieci do samodzielnego czytania, a także do czytania dzieciom i czytania z dziećmi.

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem wysłuchali baśni, które wspominali jeszcze podczas lekcji. Szczera radość naszych dzieci została uwieczniona na zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach akcji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym biorą udział uczniowie z naszej szkoły.

Tekst: Stela Ciechańska, Katarzyna Niedźwiedzka