Magiczny świat teatru.

28 listopada uczniowie klasy VI, VII i VIII udali się na krótką wycieczkę. Głównym celem wyjazdu był spektakl pt. Balladyna, który stał się doskonałą okazją do wprowadzenia młodzieży w magiczny świat teatru.
Młodzi widzowie mieli niepowtarzalną szansę zobaczyć na scenie prawdziwych aktorów i podziwiać ich profesjonalną grę. Dodatkowym atutem przedstawienia był, fakt, że dramat „Balladyna” należy do kanonu lektur szkolnych i dzięki obejrzeniu tego widowiska, uczniowie mogli odświeżyć sobie znajomość utworu, a także krytycznie przeanalizować postępowanie tytułowej bohaterki.
Drugim etapem wyjazdu była wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim. Przemiłe panie pracujące w tej jak ważnej instytucji, oprowadziły wycieczkowiczów po wszystkich ważnych miejscach w budynku, a także w przystępny i profesjonalny sposób wyjaśniły, jak funkcjonuje biblioteka, i jak najefektywniej z niej korzystać. Była to bardzo, cenna lekcja, ponieważ to miejsce, jak się okazało, służy nie tylko do wypożyczania książek, ale można się również tam zrelaksować, pograć w gry, uczyć się języka obcego, czy obejrzeć eksponaty z różnych zakątków świata.
Podróże kształcą- mówi znane powiedzenie. Ta nasza mini podróż z pewnością dołożyła kolejną cegiełkę do wieży ciągle rosnącej wiedzy młodzieży z Żakowa o otaczającym ją świecie…
Tekst: Ilona Misior-Zadrożna
Podziękowania dla organizatorów tego wyjazdu i opiekunów: p. Mileny Majkrzak, p. Ilony Misior-Zadrożnej, p. Weroniki Kowalskiej i p. Doroty Pluta.