INAUGURACYJNY MECZ PIŁKI NOŻNEJ

INAUGURACYJNY MECZ PIŁKI NOŻNEJ na nowo wybudowanym boisku wielofunkcyjnym w Publicznej Szkole Podstawowej im. Zawiszy Czarnego w Żakowie

Boisko wielofunkcyjne w Żakowie powstało dzięki środkom budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020” oraz dofinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i wkładzie własnym. Całkowity koszt inwestycji to: 280.789,30, zł.

Nasze wymarzone i długo oczekiwane – bo aż 22 lata – boisko wielofunkcyjne o wymiarach 40m x 24m ma nawierzchnię z trawy syntetycznej wypełnionej piaskiem kwarcytowym. Mamy do dyspozycji boisko do piłki ręcznej, boisko do siatkówki, 2 boiska do koszykówki, ale to i tak piłka nożna na pewno zdominuje zajęcia wych. fiz.

Nie byłoby to wszystko możliwe, gdyby nie pomoc serdecznych nam osób, które rozumiały nasze potrzeby i marzenia dzieci. Z wielką radością witaliśmy podczas inauguracyjnego meczu naszych Gości z Urzędu Marszałkowskiego. Byli z nami: Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego P. Janina Ewa Orzełowska, Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu w UM P. Mirosław Krusiewicz, autor projektu boiska P. Mariusz Kozera; wykonawca projektu boiska P. Janusz Gniado, firma Kortbud oraz ten, który od wielu lat marzył razem z nami, od samego początku wierzył w ten plan, w to marzenie i zgodnie z obietnicą pomógł je zrealizować – Wójt Gminy Siennica P. Stanisław Duszczyk.

Bardzo miło nam było gościć w Żakowie Dyrektorów szkół podstawowych w Gminie Siennica. Byli z nami P. Małgorzata Kobylińska – PSP im. Henryka Sienkiewicza w Siennicy;

P. Kamila Korzeń – PSP im. Edwarda Szymańskiego w Grzebowilku;

P. Ewelina Nowicka – PSP im. Absolwentów Siennickich Szkół Pedagogicznych w Nowej Pogorzeli oraz P. Beata Walas – PSP im. Kornela Makuszyńskiego w Starogrodzie.

Zanim na płytę boiska wkroczyli piłkarze, dzieci z sekcji tanecznej i gimnastycznej UKS „Berek” Żaków zaprezentowały 2 układy dla naszych Gości. Pierwszą piłkę osobiście kopnęła Pani Marszałek, a poziom meczu inauguracyjnego napawa nas wielkim optymizmem.

Były też wspaniałe niespodzianki! Zawodników dopingowali osobiście Asterix i Obelix. Goście obok dobrych słów zostawili u nas sportowe upominki: piłki do kosza, siatkówki i piłki ręcznej. Rada Rodziców zadbała o słodką niespodziankę dla każdego dziecka, a piłkarze otrzymali pamiątkowe medale. Niebawem relacje z pierwszych na nowym boisku oficjalnych treningów i lekcji – wszak WRÓCIŁY DZIECIAKI.

Zdjęcia: Marta Kołodziejczyk