Wycieczka klas 1-3 do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”

Kiedy zgłosiliśmy się do programu „Kulturalna Szkoła na Mazowszu”, nie wiedzieliśmy nawet ile wspaniałych niespodzianek na nas czeka! Program umożliwia korzystanie z biletów wstępu za symboliczną złotówkę do mazowieckich instytucji kultury, dla których organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.
08 grudnia uczniowie z klas 1-3 odwiedzili niesamowite Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”. Jest to nowoczesne centrum kulturalno-edukacyjne, które zabiera swych gości w niezwykłą podróż po polskiej kulturze! Naszym przewodnikiem po świecie folkloru był Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”, należący do największych na świecie zespołów artystycznych.
Warsztaty taneczne z artystami Zespołu „Mazowsza” pt. „Tańcuj, tańcuj, okręcaj” skradły serca naszych uczniów! Tuż po nich niesamowite opowieści o tradycyjnych grach i zabawach ludowych, które najczęściej wywodziły się ze starych obrzędów i zwyczajów. Niegdyś uczestniczyli w nich wszyscy mieszkańcy wsi, niezależnie od wieku, tym razem – nasi uczniowie. Jak dawniej bawiono się na polskich wsiach? Jakie były ulubione melodie w dzieciństwie naszych dziadków i pradziadków? To wszystko i wiele więcej atrakcji czekało na nas w Centrum Folkloru Polskiego.
Organizatorem wyjazdu była p. Edyta Prasuła, a opiekunami: p. Kamila Gruba, p. Stela Ciechańska i p. Katarzyna Niedźwiedzka.
Oto pierwsza relacja…