POMYSŁOWE Mikołajki

6 grudnia pełen był niespodzianek – od Mikołaja, od pani dyrektor, od wychowawców, a nawet od pań kucharek! Mikołaj pukał od sali do sali, a dzwonki sań nie pozostawiały złudzeń, kto przybył z wizytą! Mikołaja wsparli tego dnia siódmo- i ósmoklasiści oraz rodzice naszych uczniów, wszak udźwignąć tyyyyyyle upominków nie było łatwo!

Co ciekawe, pomysły na Mikołajki były przeróżne. Rozśpiewane (klasa8), sportowe (maluchy), rozczytane (świetlica), a nawet kulinarne! I tak klasa 5
z wychowawczynią zamiast tradycyjnych prezentów postanowiła wspólnie zorganizować zajęcia kulinarne. Każdy z uczniów przyniósł niezbędne produkty i razem przygotowano tosty oraz świąteczne pierniczki, które następnie każdy z uczniów mógł udekorować według uznania.

W przygotowaniu poczęstunku pomogły nam panie kucharki, które udostępniły sprzęt kuchenny oraz upiekły pierniczki. Podczas zajęć wykorzystano sprzęt kuchenny otrzymany w ramach projektu Laboratoria Przyszłości- tostery oraz mikser planetarny. Dodatkowo 5-klasiści razem ubrali choinkę i udekorowali salę, no bo… idą święta!!!

Z kolei na świetlicy, w ramach szkolnej akcji bibliotecznej „Poczytaj mi starszy kolego” uczennice klasy 6 zostały pomocnikami Świętego Mikołaja i przybyły z oryginalnym prezentem mikołajkowym, którym było głośne czytanie bajek
i baśni młodszym koleżankom i kolegom. Przypomnijmy, że czytanie to jedna z najważniejszych umiejętności, która ma ogromny wpływ na nasze życie, dlatego tak ważne jest rozwijanie i pielęgnowanie jej. Taka forma zajęć bardzo spodobała się wszystkim jej uczestnikom, więc na pewno nie będzie to ostatnie spotkanie w ramach akcji „Poczytaj mi starszy kolego”.

Tekst: Anna Krusiewicz, Anna Michalik

Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do tego, że dzień ten był absolutnie wyjątkowy! I wcale nie chodzi o prezenty, a o DOBRE POMYSŁY!!!

Zobaczcie relację…