„Włącz wyobraźnię – to Ty decydujesz”

27 maja w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim odbyło się wręczenie nagród w konkursie profilaktycznym „Włącz wyobraźnię – to Ty decydujesz”, organizowanym przez OSP w Dębem Wielkim, KPP w Mińsku Mazowieckim, a współorganizowanym ze środków Województwa Mazowieckiego.
Zadaniem tegorocznej edycji konkursu, było wykonanie pracy w formie komiksu, w którym dzieci ze szkół podstawowych, dzieliły się swoją wiedzą z zakresu profilaktyki i promocji zdrowego trybu życia. Komiks miał propagować profilaktykę uzależnień od alkoholizmu, narkomanii, zażywania dopalaczy, palenia nikotyny, uzależnienia od internetu w tym różnego rodzaju komunikatorów, które wspierają szerzenie się negatywnego zjawiska społecznego wśród młodzieży jakim jest hejt.
Konkurs, podobnie jak w poprzednich edycjach cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do komendy napłynęło łącznie niemal 160 komiksów. Zatem… Wybór zwycięskich prac był bardzo trudny. Po długich i burzliwych obradach jury, wyłoniono ZWYCIĘZCÓW. Aż siedmioro naszych uczniów zostało nagrodzonych!!!
Kategoria kl. VII-VIII
I miejsce: Marysia Jarzębska (kl. 7)
wyróżnienie: Iza Kozłowska (kl. 7)
wyróżnienie: Marta Kurowska (kl. 7)
Kl. IV-VI
wyróżnienie: Radek Prasuła (kl. 4)
kl. I-III
I miejsce: Milena Kurowska (kl. 3)
II miejsce: Filip Żukowski (kl. 2)
wyróżnienie: Mateusz Rosik (kl. 1)
Wśród zaproszonych gości znalazła się Pani Janina Ewa Orzełowska członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, która gratulowała zwycięzcom i wyróżnionym oraz wręczyła cenne nagrody ufundowane przez samorząd województwa mazowieckiego.
W uroczystości brał także udział posterunkowy Ryś, nasza lokalna policyjna maskotka, z którą niemal każde dziecko zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie, pozując do zdjęć z szerokim uśmiechem na twarzy.
Szkolnym koordynatorem konkursu była p. Edyta Prasuła, której dziękujemy za zaangażowanie i propagowanie wartościowych inicjatyw. Ważne jest, aby już od najmłodszych lat kształtować wśród najmłodszych postawę odpowiedzialności i świadomości, związaną z zagrożeniami jakie mogą je spotkań na każdym etapie życia, zatem NAMAWIAMY DO UDZIAŁU W KOLJENYCH KONKURSACH!