Bardzo dziękuję wszystkim

Bardzo dziękuję wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły, którzy kolejny raz otworzyli swoje serca i włączyli się w akcję charytatywną na rzecz Ukrainy. Wierzę, że każda pomoc jest ważna… W marcu i kwietniu dwukrotnie zbieraliśmy żywność i ubrania, zarówno dla mieszkańców Ukrainy, jak i uchodźców, którzy zamieszkali na terenie Gminy Siennica.

Tym razem odpowiedzieliśmy na apel Wójta Gminy Siennica i Ukraińców mieszkających na terenie naszej gminy o wsparcie dla walczących w Ukrainie żołnierzy. Akcję „Podaj rękę Ukrainie” będącą akcją na rzecz Ukrainy Walczącej, zorganizowali wraz ze mną wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas i ich opiekunka p. Ania Krusiewicz. W ciągu tygodnia zebraliśmy:
– 286 puszek z żywnością (konserwy mięsne, pasztety, rybki) oraz inne artykuły żywnościowe;
– ponad 1000 opatrunków (gaza), 167 bandaży, 24 opakowania plastrów i inne materiały opatrunkowe.
„Ile dasz dobrego z siebie, tyle Ci się zwróci” – nie czekamy na pochwały, czy słowa uznania, robimy tak BO TAK TRZEBA. Swoją postawą chcemy zainspirować innych – nie ustawajMY w niesieniu pomocy. Żyje nam się dobrze i bezpiecznie… Cieszmy się tym i NIGDY nie zapominajmy o tych, którzy są krzywdzeni, którzy są w potrzebie. Nie udawajmy, że ich nie ma, że ich nie widać, że ich nie słychać…
Niech wyrazem wdzięczności dla wszystkich, którzy po raz kolejny zaangażowali się w szkolną akcję charytatywną na rzecz Ukrainy będzie statuetka „Serce dla Ukrainy” którą SPOŁECZNOŚĆ NASZEJ SZKOŁY otrzymała 21 maja na uroczystej gali w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Podczas gali uhonorowane zostały osoby indywidualne i instytucje z terenu powiatu mińskiego, które były szczególnie zaangażowane w pomoc Ukrainie, oraz jej obywatelom. Żaków został doceniony dwukrotnie. Statuetki odebrała nasza SZKOŁA i Ochotnicza Straż Pożarna w Żakowie. Ponadto w Gminie Siennica uhonorowani zostali: Ochotnicza Straż Pożarna w Siennicy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siennicy oraz Państwo Adam i Justyna Nalazek firma A.J Transport.
W tym miejscu pragnę podziękować również za wsparcie Panu Wójtowi Stanisławowi Duszczykowi oraz niezastąpionym druhom strażakom z OSP Żaków, na czele z komendantem Patrykiem Prasułą, bez których to ANI RUSZ!
Z wyrazami szacunku,
Anna Duszczyk
Dyrektor PSP w Żakowie