W ŚWIECIE ILUZJI

14 grudnia klasa 8 wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Na początku odwiedziliśmy Muzeum Świat Iluzji. Muzeum Świat Iluzji to edukacyjna, interaktywno-rozrywkowa przestrzeń dla każdego.
Jest tam wiele interaktywnych doświadczeń, interesujące jest Krzesło Bucheta, ale efekt iluzji widać dopiero na zdjęciu. To właśnie w Muzeum Iluzji możesz poczuć się jak olbrzym wchodząc do pokoju Amesa. A wszystko dzięki specyficznemu ułożeniu ścian i krzywej podłodze. Za zamkniętymi drzwiami znajdują się pomieszczenia lustrzane, gdzie z każdej strony możesz zobaczyć swoją sylwetkę co daje złudzenie nieskończoności. Jest tam też pokój cieni, które w trzech kolorach naśladuje nasze ruchy.
Podczas przemieszczania się pomiędzy eksponatami należy zwrócić uwagę na śledzące każdy nasz ruch twarze min. Eisteina. Nie zabrakło tutaj jakże słynnego stołu z patelnią, do której można włożyć własną głowę. Dla każdego kto lubi wyzwania i nie boi się karuzeli czeka Tunel Vortex, przejście przez niego jest sporym wyzwanie dla wszystkich zmysłów.
W Świecie Iluzji warto również rozwiązać quiz edukacyjny, zatrzymać się przy interaktywnej ściance oraz pochylić się nad niezwykłymi cylindrami Kokichiego.
Po wielu atrakcjach w muzeum kolejnym punktem było kino, ale za nim do niego dotarliśmy zatrzymaliśmy się na Placu Zamkowym przy kolumnie Zygmunta i pięknie udekorowanej CHOINCE.
Tekst: Weronika Kowalska
Podziękowania dla p. Weroniki i p. Mileny za organizację wyjazdu i opiekę nad uczniami 🙂