Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Siennicy

12 stycznia wśród licznie zgromadzonych uczestników konkursu z całej gminy Siennica, swoje talenty muzyczne zaprezentowali również uczniowie z naszej szkoły. W jury zasiedli: ks. Piotr Domański, Wójt Gminy Siennica Stanisław Duszczyk i Sekretarz Gminy Ksenia Wąsowska.

W najmłodszej kategorii wiekowej (oddziały przedszkolne) na scenie wystąpiła jako pierwsza Lena Całka śpiewając znaną wszystkim pastorałkę pt. „Świeć gwiazdeczko, świeć”. Drugą naszą solistką była Zosia Kot, która wystąpiła z tradycyjną polską kolędą pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Jej występ bardzo spodobał się szacownemu jury i nasza Zosia została nagrodzona II miejscem wśród wszystkich występujących przedszkolaków.

W kategorii klas 1- 3 na scenie wystąpiła trzecioklasistka Anna Zwierz w „Pastorałce od serca do ucha” i jej koleżanka z klasy Rozalia Broda śpiewając kolędę „Gdy śliczna panna”, za którą zdobyła III miejsce.

Wśród najstarszych solistów z klas IV-VIII wystąpił Bartosz Piętka w „Pastorałce od serca do ucha”, który również otrzymał III miejsce.

W przerwie konkursu wszyscy uczestnicy śpiewali kolędy i zajadali słodkości z kawiarenki. Wszyscy nagrodzeni otrzymali liczne upominki, wśród których znalazły się bony podarunkowe do Empiku.

Konkurs odbył się pod patronatem Pana Wójta. Gratulujemy organizatorom bardzo udanego świątecznego przedsięwzięcia. Za rok stawiamy się na scenie raz jeszcze 

Tekst: Edyta Prasuła

Dziękujemy Nauczycielom i Rodzicom za pomoc w przygotowaniach do konkursu.