Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Druhom Strażakom z OSP Żaków meldujemy – 3. miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla naszej Zawiszanki – Ani Zwierz w kategorii klas 1-4 ❤
Nasza ubiegłoroczna laureatka w powiecie mińskim Milenka Kurowska reprezentowała nas tym razem w kategorii klas starszych, jako najmłodszy ich uczestnik i również bardzo dobrze sobie poradziła, choć do podium nieco zabrakło.
Relacja p. Ani Krusiewicz:
Już po raz kolejny reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Powiatowych Eliminacjach do 46. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczniowie rywalizują ze sobą w 3 kategoriach: klasy 1-4, klasy 5-8 oraz szkoły ponadpodstawowe.
W tym roku w kategorii najmłodszych uczniów reprezentowała nas Anna Zwierz z kl. 4, której udało się zająć 3 miejsce w powiecie, natomiast z klas 5-8 startowała uczennica klasy 5 Milena Kurowska, która również bardzo dobrze się zaprezentowała.
Jak co roku poziom pytań był bardzo wysoki i obejmował wiadomości z zakresu ochrony przeciwpożarowej, historii i organizacji straży pożarnej a także pierwszej pomocy.
Cały konkurs miał formę 30 pytań testowych jednokrotnego wyboru. Serdecznie gratulujemy naszym uczestniczkom, które włożyły bardzo dużo czasu na przygotowania do turnieju i zachęcamy pozostałych uczniów do spróbowania swoich sił w Turnieju już za rok.
4