Szkolny Konkurs „Zabytki w Krajach Anglojęzycznych”

Jury tegorocznego konkursu miało wyjątkowo trudny orzech do zgryzienia, gdyż wpłynęła rekordowa liczba prac przestrzennych prezentujących zabytki Zjednoczonego Królestwa, Stanów Zjednoczonych i Australii.

Nagrodzono aż 8 osób, a hojny sponsor, który poprosił o anonimowość, ufundował bardzo atrakcyjne nagrody (bony podarunkowe do Reserved). Najwyżej ocenione zostały prace, gdzie wkład pracy był największy, a i efekt końcowy godny podziwu!

Nagrodzeni zostali:

– w klasach 1-3: Julian Szydłowski (Big Ben) i Weronika Zwierz (Stonehenge);

– w klasach 4-8: Karolina Brzezek (Wielka Rafa Koralowa w Australii), Jan Krasuski (Most Golden Gate w San Francisco), Julka Retka (Big Ben), Amelia Borychowska (Big Ben), Marcel Szydłowski (Monument Waszyngtona), Alicja Biernat (Big Ben).

Prace są zjawiskowe, a podziwiać je będzie można z bliska na specjalnej wystawie podczas Szkolnej Choinki już w najbliższą sobotę.

Konkurs ten to bardzo duże wyzwanie dla uczestników, gdyż jest niezwykle czasochłonny i pracochłonny. Jego celem jest przybliżanie dzieciom i młodzieży wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego, rozbudzanie ich pasji, rozwijanie talentów, w efekcie czego co roku powstają prawdziwe arcydzieła.

Gratulujemy nagrodzonym, a dla wszystkich uczestników mamy upominki!

Jesteśmy pod bardzo dużym wrażeniem!   

p. Weronika Kowalska i p. Ania Duszczyk