Razem jest lepiej

Warsztaty „Razem jest lepiej” i „Zgrana klasa – to MY”

W klasie III odbyły się zajęcia warsztatowe z pedagogiem: „Razem jest lepiej – uczymy się współpracować”. Okazało się, że uczniowie klasy III potrafią świetnie poradzić sobie z każdym, nawet najbardziej wymagającym zadaniem m.in. zdefiniować słowo „współpraca”, określić korzyści płynące ze współdziałania
w osiąganiu celu, szanować i respektować normy grupowe, komunikować się z rówieśnikami, aktywnie słuchać i wyrażać opinię, nie krytykując innych.

Nie od dzisiaj wiadomo, że w grupie siła i można wtedy duuużo więcej zdziałać. A jeśli tylko dołożymy starań, wysiłku i empatii, to sukces z pewnością jest gwarantowany. Warto być dobrym kolegą, koleżanką, bo od tego w dużej mierze zależy współpraca
w grupie oraz pamiętać o tym, że „zgoda buduje, niezgoda rujnuje”.

Druga część warsztatów z pedagogiem odbyła się 29 listopada, tym razem pod hasłem: „Zgrana klasa – to My”. Po raz kolejny uczniowie klasy III mieli okazję przekonać się, że tworzą jeden zespół – grupę bliskich sobie koleżanek i kolegów, których łączy zarówno nauka w szkole jak i wspólna zabawa.

Uczniowie doskonalili umiejętności i zdolności interpersonalne, uczyli się także rozumieć mowę ciała. Było poszukiwanie odpowiedzi na ważne pytania: Co najbardziej lubią robić razem? Jak sobie pomagają? Czym różnią się od innych klas? I na koniec: Co każdy może zrobić, aby innym w klasie żyło się lepiej? Zajęcia upłynęły w przyjaznej, twórczej atmosferze.

Trzecioklasiści – tak trzymać!!!

Tekst: Mariola Świętochowska