Andrzejki 2021

29 listopada przypada wigilia imienin Andrzeja i wieczór wróżb andrzejkowych. Tradycja ta jest już nieco w polskich domach zapomniana, a przecież wróżby andrzejkowe są częścią dawnych zwyczajów oddających klimat wsi, wierzeń, folkloru i w wielu przypadkach – dobrej zabawy. Dziś również w tej zabawie chętnie biorą udział dzieci, pod warunkiem, że ktoś im te tradycje przybliży.

29 listopada w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował wróżby andrzejkowe. Uczniowie wcielili się w role wróżbitów i przygotowali stoiska z wróżbami takie jak: przekłuwanie serc, wróżba z kubeczków, wróżba z kości, wróżba ze szpilek, wróżba w balonie, ale można było również sprawdzić, jaki zawód czeka nas w przyszłości. Wróżby cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno starszych, jak i najmłodszych uczniów naszej szkoły. Każdy mógł powróżyć sobie nawet kilka razy, a śmiechu było co niemiara . Nad całością czuwali opiekunowie SU – p. Weronika Kowalska i p. Milena Majkrzak.

Wróżby andrzejkowe przygotowali również trzecioklasiści pod opieką p. Steli Ciechańskiej i p. Ilony Misior Zadrożnej. Dzieci zaprosiły do wspólnej zabawy najmłodszych, a ta niezwykle przypadła im do gustu. Brawo!!!