PRZEDSZKOLAKI na musicalu

Dnia 19 maja 2023 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wyruszyły na wycieczkę.
Na początku swojej przygody wybraliśmy się do Miejskiej Szkoły Muzycznej „Muza” w Mińsku Mazowieckim na musical profilaktyczny „Dzwonnik z Notre Dame” w wykonaniu teatru muzycznego FORTE.
„Dzwonnik z Notre Dame” to piękna opowieść o garbatym Quasimodo, który pokonuje swój lęk przed otoczeniem, przełamując barierę samotności i odrzucenia. To jednocześnie historia o miłości, tęsknocie i możliwości odwrócenia złego losu. Przygody głównego bohatera Quasimodo, opowiadał w zabawny sposób dowcipny Garguś zdobiący katedrę Notre Dame. Był jedynym przyjacielem Quasimodo, który w humorystyczny sposób komentował jego zachowanie.
Fabuła skłaniała nas do przemyśleń i refleksji, że innych powinniśmy cenić i kochać za to, co mają w głębi duszy i w sercu.
Musical zakończył się puentą: Nie wytykaj inności, nie wydawaj sądów po tym, jak ktoś wygląda lub jak się ubiera. Poznaj, porozmawiaj, pokochaj.
Kolejnym punktem naszej wycieczki był Dworzec Kolejowy w Mińsku Mazowieckim. Dla większości przedszkolaków była to pierwsza wyprawa pociągiem, więc emocji i wrażeń nie brakowało. Dzieci miały okazję zwiedzania pomieszczeń i wyposażenia dworca oraz peronów. Przyglądały się pracy pani w kasie biletowej. Po zakupieniu biletów wszyscy udali się na peron, gdzie chwilę poczekaliśmy na pociąg Kolei Mazowieckich. Na peronie powitał nas maszynista z pociągu towarowego, który w tym czasie pełnił swoją pracę. Następnie dzieci wsiadły do pociągu KM, usiadły wygodnie na fotelach i udaliśmy się w podróż do stacji Dębe Wielkie.
Po wszystkich atrakcjach nadszedł czas na obiad, po którym pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły.
Tekst: Hanna Hodzyńska