PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY NA WESOŁO

Jak co roku w naszej szkole hucznie świętujemy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Tak i w tym roku tradycji musiało stać się zadość! Postanowiliśmy z radością przywitać Wiosnę. Samorząd Uczniowski przygotował serię niespodzianek dla uczniów.
Dzień rozpoczęliśmy od quizów i zagadek, które zostały przygotowane przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Uczniom udało się zagrać w gry logiczne, słowne, klambury oraz quizy on-line. Dziewczynki z klasy VII i VIII postanowiły sprawdzić jak to jest być nauczycielem i postanowiły poprowadzić lekcje w oddziale przedszkolnym oraz w klasach I-IV. Oczywiście wszystko pod czujnym okiem Pań Wychowawczyń.
Około godziny 12.00 wreszcie przyszedł czas na pokaz mody wiosennej. Pomysłom nie było końca. Na scenie pojawiły się modelki i modele, którzy występowali w strojach światowej sławy projektantów, nawet samego Jakubiego Vitton.
W jury konkursu zasiadły znane persony świata mody: p. Teresa Dydek, p. Katarzyna Niedźwiecka i p. Robert Rowicki, którzy ze skrupulatnością oceniali wiosenne stroje naszych projektantów.
Cały pokaz prowadził niezastąpiony wodzirej i zarazem przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Wiktor Śluzek.
W pokazie mody w kategorii klas „0”-III zwycięzcami okazały się:
I miejsce-Maja Sobocińska z kl. II,
II miejsce Milena Kurowska z kl. III
III miejsce Gabrysia Rawska z przedszkola.
Z kolei w kategorii klas starszych
I miejsce zajął Tomek Kulka z kl. V,
II miejsce- Maja Bogusz z kl. VII
III miejsce-Szymon Świder z kl. VII.
Natomiast nagroda publiczności przypadła w ręce Marcina Zgódki z kl. VIII.
Po pokazie mody czas przyszedł na sport. Przy udziale naszego trenera wybrani uczniowie z klas IV-VIII rozegrali mecz tenisa stołowego. Spośród 26 uczestników, którzy zgłosili się do zabawy zwyciężył Oskar Śluzek, natomiast zwycięzcami w z poszczególnych klas zostali: w kl. IV- Mikołaj Nieprzecki, z klasy V- Filip Michalik, z klasy VI-Oskar Śluzek, z klasy VII- Szymon Świder i z kl. VIII-Wiktor Śluzek.
Oddziały przedszkolne wspólnie z wychowawczyniami spalili kukły Marzanny, co oficjalnie zakończyło zimę i tym samym na dobre zawitała WIOSNA.
W tym czasie klasa VIII przygotowała dla klas młodszych zabawy na świeżym powietrzu: ringo, przeciąganie liny, hula hop oraz różnego rodzaju gry planszowe.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Pierwszego Dnia Wiosny, a zwycięzcom konkursów i zawodów serdecznie gratulujemy. Nagrody dla zwycięzców ufundował Samorząd Uczniowski.
Tekst: Milena Majkrzak
A ja ze swojej strony serdecznie dziękuję organizatorom – p. Weronice Kowalskiej i p. Milenie Majkrzak – za kolejną wspaniałą imprezę Dzieciaki zachwycone!!! Samorząd Uczniowski – brawo!!! Każda Wasza inicjatywa daje nam mnóstwo radości, a działając na rzecz szkoły, uczycie się zaangażowania i troski o całą naszą społeczność .
Pani Dyrektor