Pasowanie na Czytelnika

Dnia 15 marca 2022r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, obejrzeli inscenizację pt. ”W krainie bajek i baśni” przygotowaną przez starsze koleżanki i kolegów z klas: III, IV i V.

Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić podczas jej czytania. Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów bajek i baśni. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą wiernymi czytelnikami i będą szanować książki, a Królowa Książek dokonała pasowania każdego z nich.

Na zakończenie pani dyrektor wręczyła uczniom pamiątkowe upominki w postaci przepięknych książek z bajkami i baśniami, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Książeczki ufundowała Rada Rodziców.

Tekst: Anna Michalik