Niecodzienna lekcja historii i wiedzy o społeczeństwie

Zwiedzanie Urzędu Gminy w towarzystwie Pana Wójta i Pani Sekretarz, udział w wystawie z okazji 160. rocznicy Powstania Styczniowego, zwiedzanie Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Siennickiego Muzeum Szkolnego. Takie atrakcje w zaledwie jedno piątkowe popołudnie czekały na siódmo- i ósmoklasistów 17 marca.
Klasy VII i VIII miały przyjemność wziąć udział w wystawie „Echa powstańcze”, zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Siennicy. Uczniowie poznali wiele ciekawych faktów dotyczących historii regionalnej. Prelekcję upamiętniającą 160. Rocznicę Powstania Styczniowego wzbogaciły rekwizyty, które zrobiły na uczniach ogromne wrażenie.
Później odwiedziliśmy Urząd Gminy, by poznać jego funkcjonowanie i organizację. Dzięki uprzejmości Pana Wójta i Pani Sekretarz udało nam się poznać wiele ciekawostek, dotyczących gminy i naszego urzędu.
Następnym celem naszej lekcji w terenie było Siennickie Muzeum Szkolne, gdzie z uśmiechem przywitał nas były Dyrektor naszej żakowskiej szkoły Pan Tadeusz Gnoiński, który zaciekawił uczniów smakowitymi kąskami historycznymi, dotyczącymi lokalnej przeszłości i wkładu okolicznych mieszkańców w walkę o niepodległość, o polskość.
Bardzo dziękujemy Panu Wójtowi Stanisławowi Duszczykowi oraz Pani Sekretarz Kseni Wąsowskiej za miłe przyjęcie i poświęcenie nam swego cennego czasu. To była prawdziwa lekcja wiedzy o społeczeństwie, a przybliżenie nam swojej pracy, zadań jakie spoczywają na każdym z Państwa, zadań realizowanych przez siennicki Urząd Gminy, jak i Państwa otwartość sprawiły, że KULTURALNY URZĄD stoi otworem nawet przed nastoletnią młodzieżą.
Składamy również serdeczne podziękowanie Kustoszowi Siennickiego Muzeum Szkolnego p. Tadeuszowi Gnoińskiemu za przybliżenie uczniom historii naszej najbliższej okolicy, ukazującej wielką ofiarność Sienniczan w obronie swojej Ojczyzny.
Tekst: Milena Majkrzak, Anna Duszczyk