“Mądrowskazy”, czyli jak mądrze żyć

28 października długo oczekiwana „Mała Orkiestra Dni Naszych” w końcu zagościła i w naszej szkole! Nasi dobrzy znajomi: Pan Rafał, Pan Bartek i Pan Paweł wystąpili na naszej scenie z zupełnie nowym programem. Tegoroczne warsztaty profilaktyczno-muzyczne oparte były na piosenkach z płyty „Mądrowskazy”. 

Miały one na celu przybliżenie dzieciom postaw prospołecznych oraz takich wartości, jak: wolność, tolerancja, obowiązkowość, czy odpowiedzialność. Nie zabrakło też tematyki odporności na wirusy. Dzieci bawiły się wyśmienicie!
Co ciekawe i warte podkreślenia, lekkość i delikatność warstwy tekstowej oraz brak odnośników do jakiejkolwiek ideologii sprawiają, że piosenki mają charakter bardzo uniwersalny i mogą stanowić doskonały punkt wyjścia do dyskusji podczas zajęć.
Tematyka warsztatów dla młodzieży dotyczyła z kolei używek, a w szczególności uzależnienia od nikotyny, substancji psychoaktywnych, czy popularnych wśród młodzieży „energetyków”. Było też o tolerancji i szacunku wobec innych, no i jak zawsze nie zabrakło tematyki ekologii. Młodzież chętnie wsłuchiwała się w przesłanie, jakie niosły dzisiejsze warsztaty i wchodziła w interakcję z zespołem, a nawet śpiewała razem z wokalistami rockowe kawałki! Na koniec wspólnie zaśpiewany „Sen o Warszawie” przypomniał, że życie jest piękne, trzeba się nim cieszyć i mądrze z niego korzystać.