Ekologiczny Piknik Rodzinny (cz. 6)

Trzecie EKO-ZADANIE zrealizowaliśmy z naszymi serdecznymi Przyjaciółmi z Małej Orkiestry Dni Naszych podczas koncertu „Piosenki EKO-DZIECI”. Celem organizacji 2-godzinnego koncertu było pogłębianie wiedzy i wrażliwości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży województwa mazowieckiego. Poprzez muzykę, teksty łatwo wpadające w ucho i dobrą zabawę uczyliśmy eko-postaw.
Na koncert złożyły się piosenki z 4 płyt Małej Orkiestry Dni Naszych: „Piosenki ekodzieci”, „Piosenki zdrowych dzieci”, „Piosenki mądrych dzieci” oraz „Mądrowskazy”.
Teksty piosenek miały ugruntować wiedzę i świadomość ekologiczną oraz pomóc w podejmowaniu mądrych decyzji i dokonywaniu eko-wyborów na rzecz ochrony środowiska, szacunku i troski o dobro przyrody. Poruszane były różne trudne, ale ważne tematy, np.: zakup nadmiernej ilości odzieży, czy zabawek; marnowanie wody i żywności; konieczność sadzenia drzew i ukrzewiania naszych ogrodów i działek; segregowanie odpadów; czym jest smog i ja mu zapobiegać; zdrowy styl życia, zdrowa zbalansowana dieta, życie z koniecznością ograniczenia ilości chemii w życiu codziennym, itp.
Już same tytuły piosenek mówią same za siebie: Ekodzieci, Mam zasady na odpady, Smog, Marnowanie jedzenia, Smartfonowa ch-cha, Sprzątanie ziemi, Piosenka o zdrowej wodzie, Piosenka o sporcie, itd.