Dzień Dziecka z Gwiazdą

Kolejna cudowna niespodzianka dla dzieci! W dniu dzisiejszym gościła u nas wspaniała aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, grająca w 5 różnych językach, wyjątkowego talentu i urody – Pani Małgorzata Pieczyńska.
Dzieci przeprowadziły wywiad z gwiazdą, zadając jej przeróżne pytania dotyczące jej ról, przygotowania do pracy w teatrze, zainteresowań, ulubionych twórców w świecie filmu, muzyki i literatury. Nie zabrakło również pytań o „M jak miłość”, w którym to serialu Pani Małgosia gra od 10 lat.
Aktorka opowiadała nam o swojej pracy w Szwecji, ale również o przygotowaniach do nowego filmu kostiumowego, w którym gra. Zapraszała do teatru na swoje spektakle, a dzieci namawiała do tego by chętnie obserwowały aktorów na scenie, brały udział w konkursach, same na scenie nie bały się występować. Dowiedzieliśmy się, że p. Małgosia kocha jogę i tak się relaksuje. Pierwszą książką, która ją zafascynowała w dzieciństwie były „Dzieci z Bullerbyn”. Gra w pięciu językach: angielskim, szwedzkim, rosyjskim, francuskim, no i oczywiście w j. polskim.
Scena była jej miłością od czasów szkolnych. Już w szkole podstawowej założyła swój „teatr”, reżyserowała i grała w nim, by po raz pierwszy pokazać się przed kamerą w ekranizacji powieści Stefana Żeromskiego „Wierna rzeka” (reż. Tadeusz Chmielewski).
Co wiemy o Pani Małgorzacie? Ukończyła szkołę teatralną i zagrała u boku Zbigniewa Zapasiewicza w filmie „Baryton”, a potem w „Jeziorze Bodeńskim”. Po kolejnych rolach otrzymała nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Pod koniec lat 80. partnerowała Januszowi Gajosowi w „Piłkarskim pokerze”, a nieco później przeprowadziła się do Szwecji, gdzie do dziś gra w filmach, serialach i teatrze.
Występowała m.in. w „Ekstradycji” jako Sabina, siostra Halskiego czy w „Quo vadis” w roli Akte. Grała w serialach: „Na dobre i na złe”, „Kryminalni”, „Na Wspólnej” „Szpilki na Giewoncie”, a od 10 lat gra w „M jak miłość”.
Związana była także z Teatrem Powszechnym, Ateneum i Syrena, a w Szwecji ze sztokholmskim teatrem Orion. Prywatnie angażuje się w sprawy związane z ekologią i zdrowym żywieniem.
Jest szczęśliwa, zabiegana i nie ma na nic czasu. Tym bardziej nam miło, że dla nas ten czas znalazła.
W prezencie z okazji Dnia Dziecka przeczytała dzieciom w iście aktorskim stylu 2 wybrane baśnie, zbierając burze oklasków. Na koniec były jeszcze pamiątkowe autografy i zdjęcia.
Organizatorem tego wyjątkowego spotkania była p. Kamila Gruba.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy pomogli w przygotowaniach 🙂