CENTRUM NAUKI KOPERNIK zawitało w Żakowie (cz. 1)

Nasza szkoła zakwalifikowała się do programu Centrum Nauki KOPERNIK i w od niedzieli 02 kwietnia gości u nas NAUKOBUS.
Program Naukobus to inicjatywa mająca na celu umożliwienie samodzielnego odkrywania nauki dzieciom z małych miejscowości na terenie całej Polski.
Naukobus, pełniący rolę mobilnego laboratorium, daje szansę zobaczenia i dotknięcia 13 eksponatów przygotowanych i obsługiwanych przez zespół animatorów z Centrum Nauki Kopernik. Dzieci w praktyczny sposób, poprzez eksperymenty, mogą poznawać tajniki różnych dziedzin nauki, m.in. biologii, fizyki, chemii czy informatyki. Wszystkie te eksponaty to właściwie mobilne stacje badawcze, dzięki którym dzieci i młodzież w interaktywny sposób próbują zrozumieć różne dziedziny nauki.
Jednym z priorytetów programu jest również umożliwienie atrakcyjnego prowadzenia zajęć i aktywizowania dzieci i młodzieży w obszarze badań naukowych.
Naukobus podróżuje po całej Polsce, a jest to możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanym wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Edukacji i Nauki. To dzięki niemu dzieci z małych miejscowości, takich jak nasza, mogą samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów. Zdobywanie wiedzy oparte na eksperymentowaniu budzi w dzieciach zaciekawienie nauką, daje radość i ośmiela do dalszych poszukiwań.
Szkolnym koordynatorem programu jest p. Dorota Pluta.
Oto pierwsza relacja – a w roli głównej przedszkolaki i kl. 1-4 🙂 c.d.n.