Aby zmienić psią rzeczywistość… 🐕‍🦺🐕🦮

11 kwietnia odbyło się spotkanie z wolontariuszkami z naszej gminy, które nie szczędzą czasu na pomoc bezbronnym zwierzętom – gościliśmy p. Annę Rembas i p. Dominikę Wilk. W imieniu Fundacji TROP Warszawa, panie przekazały nam do szkolnej biblioteki książeczki „O kundelku, który nie znał drogi do domu”. Panie przeczytały jego historię dzieciom i rozmawiały z nimi o tym, jak pomóc można bezdomnym zwierzętom, zwierzętom w schroniskach, ale również naszym domowym pupilom. Co zrobić, by żyło im się lepiej, czyli przede wszystkim – bezpieczniej. Dzieci z dużym zaangażowaniem wzięły udział w tej rozmowie i widać było ich dużą wrażliwość na potrzeby zwierząt.
Składamy serdeczne podziękowanie za wspólne spotkanie i wszystkie dobre rady, które pomogą nam lepiej zrozumieć psie potrzeby i troski. Wierzymy, że edukacja dzieci zmienić może „psią rzeczywistość”. Fundacji TROP Warszawa dziękujemy za przekazanie książek do szkolnej biblioteki.
Zachęcamy wszystkich do finansowego i rzeczowego wspierania Fundacji TROP oraz Psy z Gminy Siennica.
Fundacja TROP od wielu lat zajmuje się zabezpieczaniem psów, które boją się podejść do człowieka. Wolontariusze pomagają i doradzają właścicielom zagubionych psów. Starają się wspierać ich swoją wiedzą podczas poszukiwań, mówią co robić, jak się zachować i na co zwrócić uwagę.
Psia bezdomność zaczyna się zawsze w jakimś domu. Do zadań Fundacji należy też edukacja w kwestiach:
– zapobiegania psim ucieczkom,
– oznakowania swoich pupili,
– promowania kastracji,
– nauka zrozumienia psich potrzeb.
Niedawno w naszej okolicy powstało miejsce, gdzie będą trafiały psy zabezpieczane na terenie gminy Siennica. Jego główną intencją jest to, aby psy z naszej gminy nie wyjeżdżały od razu po odłowieniu do schroniska. Będzie to cenny czas na odszukanie właściciela lub ewentualnie znalezienie nowego domu. Nad wszystkim czuwają właśnie nasi dzisiejsi Goście – Wolontariuszki – Anna Rembas i Dominika Wilk ❤ ❤ ❤