Jak być rycerzem dzisiaj?

Zawisza Czarny – nasz patron i wzór do naśladowania 🏰
Z okazji 20-lecia nadania naszej szkole imienia Zawiszy Czarnego, 05 kwietnia w klasach 1-3 odbył się Rycerski Turniej Kaligraficzny.
Historia rycerzy to nie tylko stroje, bitwy i legendy. To czas, w którym kultura rycerska ukształtowała zasady dobrego wychowania oparte na honorze i ochronie słabszych. To fascynująca podróż w czasie, która nie kończy się w średniowieczu.
Dzisiaj również możemy być damami i rycerzami. Wciąż obowiązują zasady zachowania w stosunku do dziewczynek, kobiet, czy słabszych. Wrażliwość i szacunek wobec innych były i są stale ważne.
Nasi uczniowie na wspólnym spotkaniu przypomnieli sobie najważniejsze fakty z życia Zawiszy Czarnego, poznali jego drogę do sukcesu, a przede wszystkim omówili zasady dobrego zachowania i wychowania oraz wskazali przykłady ich stosowania w życiu codziennym.
Jak przystało na paziów – uczniów wszyscy na początku roku szkolnego uroczyście ślubowali rozwijać swoje talenty i umiejętności, a także przestrzegać zasad dobrego wychowania.
Na zakończenie spotkania wszyscy przystąpili do Rycerskiego Turnieju Kaligraficznego, którego tekst opisywał naszego patrona szkoły.
Kto sobie poradził najlepiej? Dowiemy się już niebawem…
Turniej zorganizowały: p. Edyta Prasuła (kl. 1), p. Stela Ciechańska (kl. 2) i p. Kamila Gruba (kl. 3)