46. Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka” – etap powiatowy

Lubimy poezję, lubimy też prozę. O tym, że tak jest, nieustannie przekonują nas nasi uczniowie, którzy uwielbiają nie tylko czytać, ale i recytować. Udowodnili to biorąc udział w etapie powiatowym 46. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, który odbył się 31 marca w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim.
Troje uczestników wspaniale zareprezentowało naszą szkołę: Dominika Duszczyk z kl. I, Bartek Piętka z kl. VI i Karolina Brzezek z kl. VIII. Wcześniej ta uzdolniona trójka zmierzyła się z najlepszymi recytatorami w naszej gminie i zakwalifikowała się do etapu powiatowego.
Dykcja, ekspresja, interpretacja utworu – ze wszystkim poradzili sobie doskonale, mimo występowania na wielkiej scenie przed ogromną publicznością. Nie udało się dostać do kolejnego etapu, ale byliście świetni, gratulujemy🙂
Gościem specjalnym powiatowych eliminacji był aktor Adam Fidusiewicz, doskonale znany z roli Stasia Tarkowskiego z filmu „W pustyni i w puszczy” (wersja z 2000 roku). Telewidzom znany jest z roli Maksa z serialu „Na Wspólnej” i świetnej roli młodego powstańca „Wilka” w uwielbianym przez Polaków serialu „Czas honoru”.
Tekst: Stela Ciechańska
Podziękowania dla p. Steli Ciechańskiej i p. Ilony Misior-Zadrożnej, które przygotowywały uczniów do konkursu 🙂