Zawody Gimnastyczne dla przedszkolaków i klas 1-3

Gimnastyka to najstarsza forma ruchu, która rozwija się już od czasów starożytnych. Ćwiczenia ruchowe zapewniają nam prawidłową postawę ciała i odpowiednie proporcje ciała. Poprawiają nasze samopoczucie i kondycję. Dzięki gimnastyce rozwijamy układ ruchowy i nerwowy, a więc siłę, koordynację, gibkość i wytrzymałość naszego organizmu. Nasz rozwój ruchowy w przyszłości będzie miał wpływ na nasze funkcjonowanie w społeczeństwie, a co najważniejsze na nasze zdrowie i w dużym stopniu na sukcesy w szkole. Stwarzajmy więc, jak najczęściej, naszym dzieciom warunki do wykonywania ćwiczeń gimnastycznych.
Wszystkie maluszki już od najmłodszych lat rozwijają swoje zdolności poprzez różnego rodzaju wygibaski, czołgania, turlania, obroty, co jest ich naturalną potrzebą ruchu. Podstawowe ćwiczenia gimnastyczne zalecane są już od 4 roku życia.
Nasze Zawody Gimnastyczne zorganizował UKS BEREK Żaków. Zawody obejmowały kilka ćwiczeń podstawowych: przewrót w przód, leżenie przewrotne, leżenie przerzutne, podpór łukiem, dla bardziej rozciągniętych i starszych – przerzut bokiem, stanie na rękach i najtrudniejszy – siad rozkroczny (szpagat).
Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom dzisiejszych sukcesów i zdobytych medali. Pamiętajmy! W zdrowym ciele zdrowy duch! Nagrody ufundował UKS BEREK Żaków.
Oto wyniki:
4 – 5 latki
1. Marcelina Jakubowska
2. Basia Kot
3. Amelia Michalczyk
Klasa 0
1. Emilka Świątek
2. Amelka Jurkowska
3. Gabrysia Zychowicz
Klasa 1
1. Gabrysia Piętka
2. Zosia Kot
3. Lena Całka
Klasa 2
1. Mateusz Hodzyński
2. Aleksander Krawczyk
3. Dominika Duszczyk
Klasa 3
1. Alicja Zadrożna
2. Weronika Zwierz
3. Lena Pietrzyk
 
Tekst: Edyta Prasuła
 
Serdeczne podziękowania dla Nauczycieli, którzy włączyli się w organizację zawodów.