ZAWISZACY stawiają na naukę

Na naukę języka angielskiego również! Jestem na co dzień dumna z osiągnięć wielu z Was, dlatego niezmiennie szukam innowacyjnych i skutecznych sposobów na nauczanie j. angielskiego i rozwijanie Waszych umiejętności. Regularnie słuchamy, czytamy, mówimy, oglądamy filmy w angielskiej wersji językowej, boksujemy się angielską gramatyką. Czasami śpiewamy, recytujemy, wcielamy się w role i stawiamy na nienaganną wymowę, akcent i interpretację.
Ale nic tak nie wyzwala potencjału i nie rozwija talentów, jak nowe wyzwania! Najtrudniejszą do opanowania umiejętnością wydaje się być SPEAKING. Strach przed mówieniem często wynika nie z nieznajomości słownictwa, czy zasad gramatyki, a z obawy przed ośmieszeniem i braku pewności siebie, które należy w sobie przezwyciężać i zmierzać do płynności językowej małymi krokami, w myśl zasady: im więcej będziemy mówić po angielsku, tym nasza płynność językowa będzie lepsza, a lęk mniejszy. So… Don’t be afraid to speak English!
Bardzo ważną zasadą, którą staram się wpoić moim uczniom jest to, że warto regularnie słuchać i oglądać programy i filmy w angielskiej wersji językowej. Początkowym celem jest oswojenie się z językiem, po czym przychodzi zrozumienie, a następnie w miarę swobodne posługiwanie się językiem. Bardzo pomocne są wierszyki, wyliczanki, czy też śpiewanie piosenek.
Niebawem Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Obcojęzycznej, dlatego w ramach szkolnych eliminacji aż 21 uczniów próbowało swoich sił, walcząc o przejście do kolejnego etapu. Oceniałam wymowę, akcent, interpretację, płynność językową i stopień opanowania tekstu.
W klasach 4-6 najlepiej poradziły sobie: Ania Zwierz z kl. 4 i Alicja Biernat z kl. 5. Bardzo dobre występy zaliczyli Wiktor Kulka z kl. 5 i Madzia Michalczyk z kl. 4. Na wyróżnienie zasłużyli: Mateusz Rokicki, Filip Żukowski, Kacper Michalik, Rozalia Broda, Zosia Zadrożna, Maja Rudnik, Weronika Jarosz i Kamilka Święch.
CONGRATULATIONS ❤ I’m really proud of you, guys!
We’re keeping our fingers crossed!
Your English Teacher 🇬🇧
Nagrody ufundowała niezawodna Rada Rodziców ❤