Wycieczka do kina w Mińsku Mazowieckim na seans filmowy pt. „O psie, który jeździł koleją” oraz do Miejskiej Biblioteki Publicznej.

We wtorek 26 września, uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią panią Anią Michalik pojechali do kina w Mińsku Mazowieckim na seans filmowy pt. „O psie, który jeździł koleją” oraz do Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. To była również doskonała okazja do integracji uczniów i wzmocnienia więzi koleżeńskiej oraz wspólnego świętowania zbliżającego się Dnia Chłopaka.
Przygody filmowego bohatera dostarczyły wielu niezapomnianych emocji, które sprawiły, że w oczach widzów pojawiło się wzruszenie i łezka w oku. Następnym punktem wycieczki była wizyta w MBP. Pani bibliotekarka oprowadziła nas po czytelni, wypożyczalni, opowiedziała o zbiorach bibliotecznych. Podczas wizyty udało nam się obejrzeć również wystawę pt. „Wokół Słońca”, a także poznać tajniki „książkomatu”, zaś fani puzzli mogli pogłówkować nad układaniem obrazu Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”.
Na koniec wycieczki zagościliśmy w pizzerii na małe co nieco. Pełni wrażeń kinowych, czytelniczych i kulinarnych, zadowoleni w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły. Dzień był wyjątkowo udany!!!
Tekst: Anna Michalik