Warsztaty wielkanocne uczniów klas I-III w Dolinie Bobrów

Nasze przygotowania do świąt Wielkiej Nocy rozpoczęliśmy od wicia palemek wielkanocnych, które jak tradycja nakazuje wyrabia się z różnych materiałów roślinnych i kwiatów. Wszyscy uczniowie zrobili swoje palemki, które będą mogli poświęcić w kościele w Niedzielę Palmową.

Następnie wypiekaliśmy i dekorowaliśmy mazurki świąteczne. Smakowały wybornie, więc wszyscy schrupali je na miejscu. Potem po wyczerpującej świątecznej krzątaninie był czas na krótki odpoczynek przy herbatce i drugim śniadaniu. Niektórzy z nas próbowali wydoić pasącą się obok krowę.

Żarty się skończyły, gdy przyszło się każdemu zmierzyć z nowoczesnym sprzętem do poszukiwania skarbów. Ile było uciechy, gdy spod ziemi wykopywaliśmy dawne monety, łuski czy inne metalowe przedmioty z czasów wojny. Po wykopaniu skarbów nastąpił czas na wspólne zabawy z dawnych lat. Nie były wcale takie łatwe skoki w workach, podskoki na jednej nodze, czy gra w kolory. Nasz pobyt zakończyliśmy również dawną, ale jakże lubianą do dziś zabawą w chowanego.
Tekst: Edyta Prasuła