Tydzień Sportu (cz. 1)

Tydzień Sportu zorganizowany przez UKS „Berek” Żaków w ostatnim tygodniu zajęć wszystkim przypadł bardzo do gustu i przyniósł mnóstwo pozytywnych emocji!
Przedstawiliśmy już 2 relacje (z Biegu Zawiszy w oddziałach przedszkolnych i klasach 1-4 oraz Turnieju w Dwa Ognie Usportowione dla przedszkolaków). Teraz pora na fotorelację z rozgrywek w DWA OGNIE dla klas 1-4. Dzieciaki świetnie się bawiły i wcale nieważny jest wynik, tylko gra zespołowa i integracja, uśmiech na twarzy i dobrze spędzony czas!
Na podium znalazły się kolejno drużyny z klasy 3, 4, 1 i 2 🙂
Gry zespołowe w wieku przedszkolnym i szkolnym doskonale rozwijają umiejętności interpersonalne. Maluchy poprzez zabawę uczą się współpracy, przestrzegania zasad, czekania na swoją kolej czy tak ważnej sprawności, jaką jest słuchanie innych osób (co ważne – nie tyle dorosłych, co równolatków). Grupowe interakcje z innymi dziećmi uczą także rywalizacji oraz przydatnej umiejętności przegrywania, której tak trudno nauczyć się, bawiąc się tylko z rodzicami.
Zabawy i gry zespołowe dla dzieci pozwalają również rozwijać inteligencję emocjonalną. To właśnie w grupie maluchy uczą się rozpoznawać emocje innych osób oraz poznają zdolność empatii. Dowiadują się także, że nie każda osoba w tej samej sytuacji zachowuje się tak samo.
Nie zawsze wystartować może każdy, czasem trzeba dać szansę koleżance/ koledze. I tego też trzeba dzieci uczyć…
Gratulacje dla wszystkich zawodników i serdeczne podziękowania dla UKS „Berek” Żaków za dobrą zabawę i ufundowanie medali dla drużyn.
Chciałabym również podziękować Paniom: Edycie Prasuła, Kamili Gruba, Steli Ciechańskiej i Kasi Niedźwiedzkiej za kolejną udaną imprezę sportową, za Wasze zaangażowanie i poświęcony czas. Jesteście niezastąpione!
Dyrektor Anna Duszczyk