TURNIEJ RYCERSKI

TURNIEJ RYCERSKI najmłodszych i najstarszych PAZIÓW 🏰🏰🏰
Ostatnie przygotowania do wielkiej szkolnej uroczystości dobiegają już końca… Wszyscy Zawiszacy podczas różnych zajęć poznawali tajniki okresu średniowiecza. Podczas dzisiejszego turnieju (14 maja) udowodnili, że ich wiedza o życiu i obyczajach rycerskich jest ogromna. Świetnie znają już realia, w których przyszło żyć naszemu patronowi szkoły – Zawiszy Czarnemu. Rycerskie wartości nie są im obce i starają się wcielać je w życie.
Uczestnicy turnieju, uczniowie klasy I i IV, czyli najmłodsi i najstarsi paziowie, wykazali się dużą wiedzą podczas zadań i pomysłowością, a także samodzielnie wykonali swoje herby, które później dumnie prezentowali.
Były też konkurencje sportowe! One zawsze wzbudzają wiele pozytywnych emocji. Jak przystało na Zawiszaków – sport mamy we krwi! Żadne konkurencje, choć inne niż zwykle, nie były dla nich problemem, a okazją do przybliżenia zabaw z czasów, kiedy Zawisza był małym chłopcem. Wszyscy bawili się znakomicie i nie przeszkadzały nikomu nawet długie suknie, czy ciężkie zbroje.
Na zakończenie turnieju na wszystkich czekała słodka niespodzianka ufundowana przez UKS „Berek”. Dziękujemy!
Edyta Prasuła i Elwira Antosiewicz- Osińska