Światowy Dzień Zwierząt ❤️

To było niesamowite spotkanie! Z okazji Światowego Dnia Zwierząt (04.10.2023) na uczniów czekała mega niespodzianka! Bohaterem dnia była Gotha, która pojawiła się u nas wraz ze swoim opiekunem p. Witoldem Orcholskim.
 
Oto relacja p. Marioli Świętochowskiej, organizatora spotkania 🙂
4 pażdziernika 2023r. podczas obchodów Światowego Dnia Zwierząt społeczność szkolna uczestniczyła w niezwykłym spotkaniu z Gothą, psem rasy Greyster i Jej Opiekunem Witoldem Orcholskim, sportowcem, miłośnikiem zwierząt, pasjonatą. Usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji o przygotowaniu psa do canicrossingu, bikejoringu i zawodów sportowych.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zaprezentowane przez naszego Gościa krótkie relacje filmowe dotyczące treningów z psem, trudnego manewru wyprzedzania podczas wyścigów i in. Mieliśmy ogromną przyjemność z bliskiego obcowania z Gothą. Przy tej okazji Uczniowie klasy VIII przypomnieli, że zwierzęta nie są rzeczami, a istotami żywymi, które posiadają swoje prawa. Ideą tego święta było także zwrócenie uwagi na opiekę, szacunek dla wszystkich zwierząt, przestrzeganie ich praw.
Wiemy, że mamy bezpośredni wpływ na życie i zdrowie naszych pupili, zatem powinniśmy wiedzieć, jak odpowiednio o nie dbać, co zrobić, aby utrzymać je w zdrowiu, jak im pomóc,…? Liczne badania naukowe udowodniły, że kontakt ze zwierzęciem poprawia nastrój i samopoczucie, redukuje stres i poczucie osamotnienia, wycisza. Każde stworzenie może wnieść mnóstwo radości do naszego życia, a my możemy sprawić, że będą one szczęśliwe.