SREBRNE MEDALE na etapie wojewódzkim XXIV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2022

Drużyna tenisowa w składzie: Oskar Śluzek, Szymon Świder i Daniel Nieprzecki oraz trener Janusz Wójtowicz wywalczyli SREBRNE MEDALE na etapie wojewódzkim XXIV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2022 oraz AWANS DO FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO w Rawie Mazowieckiej.

Organizatorem Igrzysk na etapie wojewódzkim był Szkolny Związek Sportowy Warszawy i Województwa Mazowieckiego oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki RP.

Zawodnicy z Żakowa pokonali drużyny m.in. z Warszawy, Radomia, Płocka, czy Gostynina, czyli zaplecze tenisowej superligi.

Mistrzowie Wojewódzkich Igrzysk z poszczególnych województw, oraz nieliczni wicemistrzowie województw spotkają się na finale ogólnopolskim w Rawie Mazowieckiej tuż po weekendzie.

To wielki zaszczyt wystartować w imprezie tej rangi i znaleźć się w gronie 24 najlepszych dziecięcych drużyn w kraju (tyle drużyn dopuszczono do udziału w finale).

Tym, którzy nie śledzili naszej tenisowej drogi do ogólnopolskiego finału, przypominamy:

17 marca 2022 r. drużyna w składzie: Oskar Śluzek, Szymon Świder i Daniel Nieprzecki wywałczyła ZŁOTO na Mistrzostwach Powiatu Mińskiego w tenisie stołowym chłopców szkół podstawowych oraz AWANS do MISTRZOSTW REGIONU.

04 kwietnia 2022 r. drużyna w składzie: Oskar Śluzek, Szymon Świder i Daniel Nieprzecki, jako świeżo upieczeni MISTRZOWIE POWIATU MIŃSKIEGO w tenisie stołowym, zwyciężyła na MISTRZOSTWACH REGIONU w Siedlcach, odbywających się pod nazwą: Międzypowiatowe Igrzyska DZIECI. Tytuł MISTRZA i zwycięstwo, które stało się udziałem naszych zawodników dało im AWANS DO MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO.

31 maja 2022 r. nasza drużyna wywalczyła II miejsce na etapie wojewódzkim XXIV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2022, a od dziś wiemy, że to wojewódzkie wicemistrzostwo dało nam AWANS DO FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO w Rawie Mazowieckiej.

06-08 czerwca – finał ogólnopolski.

Drodzy Zawodnicy, Trenerze – gratulujemy wspaniałych wyników i życiowych osiągnięć. Jesteśmy z Was dumni! 

Sam START w ogólnopolskim finale jest już spełnieniem marzeń. Cieszcie się tym wielkim wyróżnieniem, a w finale – dajcie z siebie wszystko! Życzymy Wam jak najlepszej formy – tej fizycznej i psychicznej!

Trzymamy kciuki!!!

Sponsorem wyjazdów na wszystkie mistrzostwa z udziałem naszych drużyn jest Uczniowski Klub Sportowy „Berek” Żaków.

Dyrektor PSP w Żakowie
Anna Duszczyk