Smakowite spotkanie z Kołami Gospodyń Wiejskich

29 września 2022 r. członkinie żakowskich Kół Gospodyń Wiejskich zaprosiły dzieci przedszkolne i klasy 1-3 na degustację domowych specjałów w ramach promocji produktów leśnych pochodzenia naturalnego.

Gościliśmy w naszej szkole 5 prawdziwych gospodyń, które z leśnych produktów wyczarować potrafią niemalże wszystko! Panie: Mirosława Woźnica, Dorota Piętka, Renata Kwiatkowska, Dorota Michalik i Magda Sychowicz przygotowały dla naszych dzieci prezentację dotyczącą bogactwa, jakie kryją w sobie lasy i nietuzinkowych specjałów, które możemy przygotować zbierając dary lasu. Były przeróżne ciekawostki dotyczące rezerwatów przyrody, mieszkańców lasu, jak i klimatu tam panującego. Panie opowiadały o grzybach, rodzajach drzew i owoców, jakie możemy tam spotkać.

Prezentację zakończyły przepyszną niespodzianką dla naszych dzieci, które zostały zaproszone na degustację domowych specjałów w ramach promocji produktów leśnych pochodzenia naturalnego. I tak na stole znalazły się: uwielbiane przez dzieci jagodzianki, pyszne soki owocowe, miody, żurawina, borówki, twaróg z miodem wrzosowym i żurawiną, ale też inne specjały domowej roboty: krokieciki z mięsem z zająca, pierożki i sakiewki z kapustą i żurawiną, pasztety oraz słodkości z owocami.

Zachwytom nie było końca! Większość dziewczynek chce teraz zostać kucharkami, a przynajmniej gospodyniami    A chłopcy gotowi degustować regularnie!

Dziękujemy za kolejne przemiłe spotkanie, a wszystkim Paniom zaangażowanym w organizację prezentacji, degustacji oraz spotkań w dniach 28-29 września kłaniamy się nisko! Do żakowskich Kół Gospodyń Wiejskich „AktiwJa” i „Liderki” należą nasze Mamy, Babcie, Ciocie, a nawet Pracownicy! Będziemy brali z Was kulinarny przykład  Dziękujemy!