Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Obcojęzycznej

24 kwietnia nasi uczniowie stanęli do językowej rywalizacji w IX Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Obcojęzycznej „Poezja i Proza w Językach Szekspira i Puszkina”, organizowanym pod patronatem Burmistrza Latowicza przez Szkołę Podstawową im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie.
To chyba nasz ulubiony powiatowy konkurs językowy, a sentyment tym większy, że i językowe osiągnięcia zbieramy od wielu lat. W obu kategoriach oceniane były wymowa, intonacja, interpretacja, wrażenie artystyczne, no i pamięciowe opanowanie obu tekstów.
W kategorii j. angielski 2. miejsce zajęła Ania Zwierz, a wyróżnienie zdobyła Alicja Biernat. Obie dziewczynki były zwyciężczyniami szkolnych eliminacji i pokonały 19 innych uczestników, zatem szkolny poziom eliminacji, potwierdziły występy na forum powiatu.
Z kolei w kategorii j. rosyjski 3. miejsce zajęła Paulina Bąk.
Bardzo się cieszymy! Gratulujemy i jesteśmy z Was bardzo dumni! Wspaniale wypadły również nasze najmłodsze Zawiszanki – Weronika Zwierz i Dominika Duszczyk ❤❤❤
Uczennice przygotowywały się pod okiem: p. Weroniki Kowalskiej (kl. 1-3), p. Anny Duszczyk (kl. 4-6) i p. Steli Ciechańskiej (kl. 7-8).