PIÓRNIKI DO AFRYKI

Fundacja Dzieci Afryki już po raz czwarty ogłasza ogólnopolską zbiórkę „Piórniki do Afryki”. Pomysłodawcą zbiórki w naszej szkole jest nasza Absolwentka Maria Bogusz, w czasach gimnazjalnych bardzo aktywnie zaangażowana w szkolny wolontariat.
Akcja polega na skompletowaniu piórników wyposażonych w podstawowe przybory szkolne: długopis, ołówek, temperówka, gumka, linijka, kredki lub flamastry oraz lizaczek, aby osłodzić uśmiech afrykańskiego ucznia 🙂 Organizator zbiórki nie przyjmuje zeszytów, klejów, farb, pędzelków ani cyrkli. Do piórnika można dołączyć karteczkę z imieniem Darczyńcy i np. z pozdrowieniami napisanymi w języku angielskim. Beneficjentami zbiórki są uczniowie szkół Dzieci Afryki w Czadzie, Etiopii, Ghanie, Tanzanii i Ugandzie, uczniowie szkół prowadzonych przez polskich misjonarzy oraz uczniowie innych szkół w Afryce zgłoszonych przez osoby trzecie (w miarę ilości piórników i zgromadzonych środków na ich wysyłkę).
Akcja w naszej szkole rusza już dzisiaj, a potrwa do 10 lutego. Zachęcamy do udziału! zaangażowana w szkolny wolontariat.
Akcja polega na skompletowaniu piórników wyposażonych w podstawowe przybory szkolne: długopis, ołówek, temperówka, gumka, linijka, kredki lub flamastry oraz lizaczek, aby osłodzić uśmiech afrykańskiego ucznia 🙂
Organizator zbiórki nie przyjmuje zeszytów, klejów, farb, pędzelków ani cyrkli. Do piórnika można dołączyć karteczkę z imieniem Darczyńcy i np. z pozdrowieniami napisanymi w języku angielskim.
Beneficjentami zbiórki są uczniowie szkół Dzieci Afryki w Czadzie, Etiopii, Ghanie, Tanzanii i Ugandzie, uczniowie szkół prowadzonych przez polskich misjonarzy oraz uczniowie innych szkół w Afryce zgłoszonych przez osoby trzecie (w miarę ilości piórników i zgromadzonych środków na ich wysyłkę).
Akcja w naszej szkole rusza już dzisiaj, a potrwa do 10 lutego. Zachęcamy do udziału!