„PIÓRNIKI DO AFRYKI”

Dzieci w Afryce mają niezliczone potrzeby. Potrzebują na ogół tych rzeczy, które polskie dzieci mają na wyciągnięcie ręki, często nie zdając sobie sprawy, jak ucieszyć kogoś mogą nowe kredki, czy ołówki. Wychodząc naprzeciw apelowi Fundacji „Dzieci Afryki”, z inicjatywy naszej Absolwentki Marysi, wzięliśmy udział w akcji zbierania piórników, które przekazane zostały na ten cel.
Dziękujemy Rodzicom, którzy zaangażowali się w naszą akcję. Jedni wolontariusze przynieśli piórniki, inni kredki, jeszcze inni nożyczki, lizaki itd. Były takie klasy, gdzie rodzice się „zrzucili” i wspólnymi siłami zakupili kilka piórników, byli też indywidualni darczyńcy.
Najważniejszy był udział w akcji, no i sam efekt – wspólnymi siłami udało się w pełni wyposażyć 38 piórników, a co za tym idzie, niebawem 38 afrykańskich dzieci czeka miła niespodzianka 😊
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie ❤
To kolejna udana akcja wolontariuszy. W grudniu wielkim powodzeniem cieszyła się zbiórka żywności dla samotnych seniorów, a także środków chemicznych i artykułów higieny osobistej. Ponadto, wolontariusze rozprowadzali świece Caritas na wigilijny stół i przygotowali świąteczne kartki dla pensjonariuszy „Kaśminu”.
W listopadzie miał miejsce charytatywny kiermasz książki na rzecz podopiecznych fundacji SIEPOMAGA, a w październiku wolontariusze sprzątali groby nauczycieli uczących w Żakowie w latach 20-tych XX wieku oraz odwiedzali groby zmarłych Nauczycieli, Uczniów i Absolwentów (akcja Szkoła Pamięta).
Jesienią wolontariusze rozprowadzali również kalendarzyki, z których dochód przekazany został dla Fundacji na Recz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych.
Szczególne słowa podziękowania kierujemy do rodziców naszych uczniów, bez których zgody i wsparcia nie udałaby się żadna akcja.
Anna Duszczyk, Anna Krusiewicz