Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna cieszy się ogromnym zainteresowaniem i szacunkiem, również wśród najmłodszych. Nic w tym dziwnego, ponieważ żakowscy strażacy z ogromną pasją i poświęceniem dbają o nasze bezpieczeństwo.

Upamiętniając Święto Strażaka, w dniu 06. maja dzieci z oddziału przedszkolnego i zerówki wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Żakowie. Powitali nas druhowie: Robert Rudzki, Paweł Biernat i Paweł Wójcik.

Dzieci miały okazję zobaczyć strażaków w pełnym umundurowaniu, którego używają do gaszenia pożarów. Druhowie nie tylko zaprezentowali pełne wyposażenie wozów strażackich, ale też wyjaśnili i zaprezentowali, kiedy i jak sprzętu używać oraz w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Po prezentacji dzieci mogły sprawdzić swoje możliwości i poczuć się jak dzisiejsi bohaterowie podczas różnych atrakcji przygotowanych przez strażaków.

Na koniec dodamy, że wśród naszych przedszkolaków, Kacper Wójcik i Jerzyk Lubaszka należą do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Żakowie.

Dziękujemy za wspaniałe spotkanie i życzymy naszym dzielnym strażakom „…tyle powrotów, ile wyjazdów…”

Dzieci z OP i zerówki i nauczyciele
Hanna Hodzyńska, Aneta Matak, Katarzyna Niedźwiedzka i Marta Kołodziejczyk