Najwierniejszy portret Królowej Elżbiety II

Jej Królewska Mość Królowa Elżbieta II okiem naszych szkolnych artystów.
Tegoroczny Szkolny Konkurs na NAJWIERNIEJSZY PORTRET KRÓLOWEJ ELŻBIETY II wygrała Maria Jarzębska (kl. VII) – podobieństwo do Królowej widoczne jest w każdym calu i to ta praca została uznana za najwierniejszy portret Królowej. Artystyczny kunszt i dbałość o najmniejsze szczegóły sprawiły, że na podium znalazła się praca Marty Kurowskiej (kl. VII) – miejsce 2.
W gronie młodszych uczniów najlepiej podobieństwo uchwyciła Natalka Jarzębska (kl. V) i do niej powędrowało Wyróżnienie.
Najpiękniejsze prace zostaną oprawione i zawisną w naszej pracowni językowej. Póki co możecie je podziwiać wraz z tymi, które wygrały 2 poprzednie edycje naszego konkursu.
Nagrody ufundowała Rada Rodziców.
Czy wiesz, że…?
Elżbieta II, właśc. Elżbieta Aleksandra Maria, ang. Elizabeth Alexandra Mary (ur. 21 kwietnia 1926 w Londynie) – królowa Wielkiej Brytanii z dynastii Windsorów od 6 lutego 1952 (koronowana 2 czerwca 1953), córka króla Jerzego VI i jego małżonki, Elżbiety Bowes-Lyon.
Oprócz godności królowej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej jest również głową 14 innych państw: Antigui i Barbudy, Australii, Bahamów, Belize, Grenady, Kanady, Jamajki, Nowej Zelandii, Papui-Nowej Gwinei, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyn, Tuvalu i Wysp Salomona, które razem z Wielką Brytanią mają status tzw. Commonwealth realm. Liczba państw, w których panowała Elżbieta II zmieniała się podczas jej panowania. Wszystkich państw, które uznawały ją za głowę państwa było 33.
Od 9 września 2015 królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii; pobiła rekord królowej Wiktorii (63 lata, 7 miesięcy i 2 dni), której jest praprawnuczką. Od 13 października 2016 jest najdłużej panującą żyjącą głową państwa na świecie.