Mów do mnie wierszem…

5 marca odbył się konkurs recytatorski „Warszawska Syrenka” – etap gminny. Naszą szkołę godnie reprezentowało sześcioro Zawiszaków. Aż troje zakwalifikowało się do kolejnego etapu Warszawskiej Syrenki: Piotr Chróst (kl. 3), Anna Zwierz (kl. 4) i Bartosz Piętka( kl. 7).
Wspaniale w eliminacjach gminnych wypadli również nasi pozostali reprezentanci: Dominika Duszczyk (kl. 2), Milenka Kurowska (kl. 5) i Paulina Bąk (kl. 7).
W tegorocznym konkursie recytatorskim można było zauważyć dużą różnorodność w doborze repertuaru jak i sposobie interpretacji tekstów lirycznych.
Nasza żakowska drużyny zaprezentowała bardzo wysoki poziom artystyczny oraz nienaganną prezencję. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się troje recytatorów.
W kategorii najmłodszych Piotrek Chróst (kl. 3) bardzo ciekawie zaprezentował wiersz Ludwika Jerzego Kerna „Dwa jeże”. Ten młody deklamator z wdziękiem snuł opowieść o jeżach, które postanowiły przejść fryzjerską metamorfozę…
Zwyciężczynią w kategorii klas IV-VI okazała się Ania Zwierz, która w mistrzowskim stylu przedstawiła wiersz – odezwę „O rodzicach” oraz utwór Wandy Chotomskiej opowiadający o pewnej myszce, która miała apetyt na kota.
Bartek Piętka to jeden z wygranych w najstarszej kategorii klas VII- VIII. Nasz stały reprezentant w konkursach recytatorskich ma w sobie ogromne pokłady energii i ekspresji scenicznej. Jego wykonanie wierszy „Rodzina pajacyków” Andrzeja Waligórskiego oraz „Guzików” Zbigniewa Herberta były pełne mocy, przejmującej szczerości, a także prawdy życiowej. Wobec takiej wyrazistej interpretacji utworów współczesnych poetów nikt na widowni nie pozostał obojętny.
Recytacje Dominiki Duszczyk, Mileny Kurowskiej i Pauliny Bąk, pozostałych członków naszego żakowskiego teamu, też były wspaniałą ucztą dla ucha i na długo pozostanie w pamięci jury i publiczności.
Gratulacje i podziękowania dla wszystkich naszych reprezentantów!