Mikołajkowa wycieczka

7 grudnia 2021r. przyjęliśmy wyzwanie Ogrodu Świateł w Powsinie i jego głównego bohatera PIOTRUSIA PANA, a wcześniej wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy.
Dzień rozpoczęliśmy spacerem po Starym Mieście. Najpierw Kamień Pamięci Marii Konopnickiej, Pomnik Jana Kilińskiego i Pomnik Małego Powstańca – upamiętniający najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego, przy którym minutą ciszy uczciliśmy ich pamięć.
Następnie spacer wzdłuż Barbakanu i Rynek Starego Miasta, a w jego centrum Pomnik Syrenki, tzw. Studnia, która zamieniła się już o tej porze roku w lodowisko. Potem przeszliśmy na Plac Zamkowy, gdzie podziwialiśmy olbrzymią choinkę i Kolumnę Zygmunta III Wazy.
Przy dźwiękach katarynki, w świątecznej scenerii odtańczyliśmy walczyka na rozgrzewkę i udaliśmy się pieszo na pl. marsz. Józefa Piłsudskiego. Bardzo miło nam było zobaczyć żołnierzy podczas zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Krótka historia tego miejsca i napis „Tu Leży Żołnierz Polski Poległy Za Naszą Ojczyznę” zostaną w naszej pamięci.
Troszkę zmarznięci udaliśmy się do Cinema City na film „Mikołaj w każdym z Nas 2”. Świąteczna atmosfera filmu nam się udzieliła i po posiłku, w ciepłym nastroju udaliśmy się na magiczny mikołajkowy spacer w Ogrodzie Świateł.
Mroźny wieczór i cudowny blask mnóstwa świateł bardzo nas zachwycił i zachęcił do podjęcia wyzwania rozwiązania 10 zadań dotyczących bohatera scenerii Nibylandii – Piotrusia Pana.
Każdy uczestnik podążając świetlnymi szlakami i odkrywając przy tym przygody Piotrusia Pana, Dzwoneczka, Wendy i jej braci oraz Kapitana Haka, rozwiązywał kolejne zadania. Na koniec każde dziecko otrzymało małą niespodziankę.
Zachwyceni i zauroczeni magią Ogrodu Świateł wróciliśmy szczęśliwi do swoich domów. Bardzo dziękujemy Naszym Paniom- p. Kamili Gruba, p. Edycie Prasuła, p. Steli Ciechańskiej, p. Ani Krusiewicz i p. Marcie Kołodziejczyk za wspólnie spędzony czas